Bugun...


KIZILAY'DAN BATMAN'A YARDIM KOLİSİ DAĞITIMI
Türk Kızılayı Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Sabahattin Tezdiğ, Batman'da İhtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı kapsamda 4 bin kadar aileye gıda kolileri ile bazı ailelere de kurban konservesi dağıttıklarını açıkladı.

KIZILAY'DAN BATMAN'A YARDIM KOLİSİ DAĞITIMI
+ -
Reklam

“Ramazan’ı Bu Hilalin Altında Paylaşalım” sloganıyla başlattığı kampanya ile hem yurt içinde hem de yurt dışında yüzbinlerce insana nakdi ve ayni yardımda bulunan Türk Kızılayı, Batmanlı ihtiyaç sahiplerini de unutmadı.

Ramazan ayı içerisinde 4 bin aileye gıda kolisi yardımı yapıldı. Batman’daki Ramazan yardım çalışmalarını yakından takip eden ve Batman Şubesi ile birlikte kapı kapı gezerek yardımları ailelere ulaştıran Türk Kızılayı Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Sabahattin Tezdiğ, çalışmalara ilişkin şu açıklamayı yaptı:

İhtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı kapsamda 4 bin kadar ailemize, içerisinde bir aylık gıda malzemesi olan gıda kolileri dağıttık. Bir kısmına, kurban etlerinden hazırladığımız kurban konservesi de verdik. Belediye Başkanlığımız ile işbirliği içinde gıda kolilerimizi dağıttık.

Bu çalışmaların tamamına ben de destek olmaya, halkımızla iç içe bulunmaya gayret ettim. Yurtdışı yardım çalışmalarına katılmaya çalıştım. Etiyopya’nın Harar bölgesinde yaşayan Müslüman kardeşlerimize gıda dağıtımı sırasında oradaydım.

Şükürler olsun ki, Allah bizlere veren el ile alan el arasındaki güvenli köprüyü kurmamızı nasip etti. İnşallah önümüzdeki Ramazan ihtiyaç sahibi daha fazla insana ulaşabilmek için çalışacağız. Bu vesileyle tüm İslam âleminin geçmiş Ramazan Bayramını kutluyor, bu dönemde, bağışlarıyla ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldüren hayırseverlere teşekkürlerimi sunuyorum.”
Editör: Recep Okuyucu

Bu haber 817 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI